Programy ke stažení zdarma - Freeware

Následující programy jsem vytvořil před mnoha lety a již nejsou rozvíjeny.

Poslední změna (22.07.2017) - doplněn chybějící soubor regjump.exe a doplněny informace o funkčnosti některých programů na různých verzích Windows.

Autorun Verze: 2.0.1.1 (28.04.2006)
Popis:
"czRoPa-Autorun" je program, pomocí kterého vytvoříte své vlastní samospustitelné menu pro vaše CD/DVD - rychle a jednoduše. Program obsahuje i několik zajímavých vlastností (automatická odpověď, fade IN/OUT efekt,náhodný obrázek pozadí,..). Náročnější uživatelé mohou využít primitivní scriptovací jazyk.

Program funguje na Windows 10,8,7,Vista,XP. Přehrávání audia/videa závisí na kodecích na konkrétním PC.

Více na stránce programu ..
Stažení: czRoPa-Autorun.zip (560kB)

Autorun.INF Editor & Checker Verze: 1.0 (25.06.2006)
Popis:
Tento program složí pro vytváření a editaci souborů autorun.inf, tj. souborů s nastavením automatického spuštění média (CD, DVD, Flash disk, ..). Program obsahuje i nastavení autoplay funkcí zabudovaných do Windows XP SP2 (autoPlay V2 features). Program obsahuje i kontrolu souboru autorun.inf

Více na stránce programu ..
Stažení: AutorunINF.zip (287kB)

Date Time Tools Verze: 1.0 (23.11.2008)
Popis:
Tento jednoduchý program zobrazuje informace o aktuálním časovém pásmu (Název, posun od UTC, datumy přechodu na letní/zimní čas), čas od startu operačního systému. Umožňuje zobrazit lokální a UTC čas vzniku či modifikace libovolného souboru. Poslední funkce programu by se dala nazvat jako "Date Calculator", která slouží k různým operacím s datem.

Stažení: DateTimeTools.zip (308kB)

DisablePrintScreen Verze: 1.0 (23.08.2008)
Popis:
Po spuštění programu dojde ke znemožnění sejmutí obrazovky přes klávesu "Print Screen". Po ukončení programu je klávesa Print Screen opět funkční. Program běží neviditelně na pozadí, program lze ukončit přes Správce úloh (Ctrl+Alt+Del).

Program funguje na Windows XP,7,8,10

Stažení: disablePrintScreen.exe (20kB)

LockDriveDoor Verze: 1.1 (21.04.2007)
Popis:
LockDriveDoor je utilitka umožňující zamknout dvířka CD/DVD mechanik, kromě toho také umožňuje vysouvání/zasunování CD/DVD přes menu a zakázat/povolit AutoRun (automatické přehrávání) pro současného uživatele. Ve verzi 1.1 přidáno uzamykání i pro jednotlivé mechaniky zvlášť.

Stažení: LockDriveDoor.zip (204kB)

Mouse Wheel Volume Verze: 1.1 (21.07.2009)
Popis:
Mouse Wheel Volume je program pro ovládání hlasitosti zvuku kolečkem myši.
Ovládat hlasitost lze několika různými způsoby:
1) držením klávesy Shift a točením kolečkem myši
2) umístěním kurzoru myši na jeden z okrajů obrazovky a točením kolečkem myši
3) klávesovou zkratkou Ctrl + Alt + PageUp/PageDown
4) vypnutí zvuku (ztišení-mute) Ctrl + Alt + M
a pro dočasné zakázání/povolení programu slouží klávesová zkratka Shift + Pause
Po spuštění si program přidá svou ikonu do oznamovací lišty (vedle hodin), při změně hlasitosti zobrazí program v levém horním rohu obrazovky malé okno zobrazují aktuální stav hlasitosti viz. obrázek.
Program funguje pouze na Windows XP (poděkujte Microsoftu, protože pořád mění API).

Ve verzi 1.1 byla zmenšena hodnota o kterou se mění hlasitost, aby bylo možno si přesněji nastavit požadovanou hlasitost. Zároveň se tato hodnota zvětšuje/zmenšuje podle toho jak rychle točíte kolečkem.

Stažení: MouseWheelVolume.zip (42kB)

NetBT Network Scanner Verze: 1.1 Beta (06.05.2006)
Popis:
"NetBT Network Scanner" je program využívající NetBT (NetBios over TCP/IP) pro získání informací o okolních počítačích (IP,název PC, jméno uživatele,pracovní skupina, MAC adresa, tabulka názvů netbios). Tuhle utilitu můžete použít i jako nouzové řešení v případě, že vám korektně nefunguje procházení počítačů v síti (dvojklikem otevřete sdílené složky vybranného PC).

Více na stránce programu ..
Stažení: nbtNetScan.zip (273kB)

RegJump Verze: 1.0 (build 21 z 07.01.2009)
Popis:
RegJump slouží pro otevření Editoru registrů ve větvi (klíči) zadané parametrem.
Příklad: regjump.exe HKLM\Software\Microsoft\Windows
Lze jej použít i jako URL Protocol Handler pro URL typu regjump://.

Program funguje na Windows XP,7,8,10, ale od WIN 7 jej musíte spouštět jako správce, neboť se "jako správce" spouští i regedit (bez toho se zobrazí chyba "regedit not joined").

Více na stránce programu ..
Stažení: regjump.exe (93kB)

SN-autoWriter Verze: 1.1 (20.06.2006)
Popis:
SN-autoWriter je utilitka pro automatické vyplňování sériového čísla v instalačních programech. Program simuluje stisky kláves a přechod na jednotlivá políčka dle předem vytvořeného souboru se sériovým číslem (čísly) a definící oddělovače, tj. není to generátor, hodí se pro dlouhá a do více políček rozdělená sériová čísla.

Funkčnost ověřena pouze na Windows XP.

Více na stránce programu ..
Stažení: SNautoWriter.exe (72kB)

WinStartTime Verze: 1.1 (13.03.2007)
Popis:
WinStartTime je utilitka, která umístí do tray lišty (lišta vedle hodin) svoji ikonu, při umístění kurzoru myši nad tuto ikonu zobrazí program čas spuštění Windows a kolik času již od této doby uplynulo. Ve verzi 1.1 opravena chyba při konverzi času a úprava kódu pro správnou funkci ve Win98.

Program funguje na Windows 10,8,7,Vista,XP,98.

Stažení: WinStartTime.exe (55kB)